Anasayfa / Sınavlar / TYT-YKS / 2018 TYT Temel Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2018 TYT Temel Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2018 TYT Temel Matematik Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM-YÖK-MEB)

2018 Yılında ÖSYM tarafından 23 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan TYT Matematik Konuları belli oldu! Siz değerli takipçilerimize bu yazımızda TYT Matematik konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Yeni bir sınav maratonuna girmiş bulunmaktayız. Konu ve soru dağılımları MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımları, soru dağılımları ve yayın evleri ile irtibata geçilerek hazırlanmıştır.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “2018-2019 eğitim yılında yükseköğretime giriş sınavının yeni adının Yükseköğretim Kurumları Sınavı olduğunu açıkladı. Yeni sınav sisteminde derslerin konuları;

TYT Matematik konuları Temel Yeterlilik bölüm sorularının içerisinde yer alacaktır. Birinci Oturumda 23 Haziran 2018 Cumartesi yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde; 40 TürkçeSosyal Bilimler; Coğrafya(5 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi(5 soru), Felsefe(5 soru), Tarih(5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik20 Fen Bilimleri; Biyoloji(6 soru), Fizik(7 soru), Kimya(7 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır. Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nin süresi 135 dakikadır.

Türkçe ve Temel Matematik sorularından oluşan Temel Yeterlilik Testi olup, Türkçe ve Temel Matematik soruları geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sınavda da Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak müfredatına dayalı olacaktır.

2018 TYT MATEMATİK KONULARI

Sayılar
Sayı Basamakları
Bölme ve Bölünebilme
OBEB-OKEK
Rasyonel Sayılar
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Üslü Sayılar
Köklü Sayılar
Çarpanlara Ayırma
Oran Orantı
Denklem Çözme
Problemler
Kümeler
Fonksiyonlar
Permütasyon
Kombinasyon
Binom
Olasılık
İstatistik
2. Dereceden Denklemler
Karmaşık Sayılar
Parabol
Polinomlar

2018 TYT MATEMATİK KONULARA GÖRE SORU DAĞILIMI

Geçmiş yıllarda çıkan soruların benzeri soruların geleceği kanaatindeyiz. İşte daha önceki yıllarda çıkan TYT Matematik soru dağılımları;

EMEĞİMİZE SAYGI İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN PAYLAŞINIZ.

 

YORUM YAPMAYI UNUTMAYINIZ. HER GÖRÜŞÜNÜZ  ÇOK DEĞERLİDİR.

Siz İsteyin Biz Hazırlayalım. İstediğiniz Kaynakları Yorum Kısmından veya İletişim Kısmından Bizlere Bildirin Sizler İçin Hazırlayalım.

Hakkında admin

Siz değerli takipçilerimiz için en kaliteli ve yararlı kaynakları araştırıp bulan; Ücretsiz PDF, Ders Notları, Ünüversite Bölümleri Hakkında Geniş Bilgi,Sınav Soruları, Denemeler, Ders Slaytları, Güncel Bilgiler ve Güncel Eğitim Haberlerini paylaşmaktayım.

Ayrıca Kontrol Edin

MEB Sınavla Öğrenci alacak Liseleri açıkladı ve Sınav Tarihleri Belli oldu

Milli Eğitim bakanlığı sınavla öğrenci alacak liseleri açıkladı. Sınav tarihi ise 2 Haziran olarak duyuruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir