Anasayfa / Haberler / 2018 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı

2018 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı

2018 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM-YÖK-MEB) 

2018 Yılında ÖSYM tarafından 23 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları belli oldu! Siz değerli takipçilerimize bu yazımızda TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Yeni bir sınav maratonuna girmiş bulunmaktayız. Konu ve soru dağılımları MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımları, soru dağılımları ve yayın evleri ile irtibata geçilerek hazırlanmıştır.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “2018-2019 eğitim yılında yükseköğretime giriş sınavının yeni adının Yükseköğretim Kurumları Sınavı olduğunu açıkladı. Yeni sınav sisteminde derslerin konuları;

TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konuları Sosyal Bilimler bölüm sorularının içerisinde yer alacaktır.Birinci Oturumda 23 Haziran 2018 Cumartesi yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde; 40 TürkçeSosyal Bilimler; Coğrafya(5 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi(5 soru), Felsefe(5 soru), Tarih(5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik20 Fen Bilimleri; Biyoloji(6 soru), Fizik(7 soru), Kimya(7 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır. Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nin süresi 135 dakikadır.

2018 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi KONULARI

Kuran ve Yorumu
Zekat
Hz. Muhammed’in Hayatı
İslam Düşüncesinde Yorumlar
İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar
Hazreti Muhammed
İslam Düşüncesinde Tasavvuf
Vahiy ve Akıl Kur’an Yorumları
Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikler

2018 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi KONULARA GÖRE SORU DAĞILIMI

Geçmiş yıllarda çıkan soruların benzeri soruların geleceği kanaatindeyiz. İşte daha önceki yıllarda çıkan Din Kültürü ve Aklak Bilgisi soru dağılımları;

Hakkında admin

Siz değerli takipçilerimiz için en kaliteli ve yararlı kaynakları araştırıp bulan; Ücretsiz PDF, Ders Notları, Ünüversite Bölümleri Hakkında Geniş Bilgi,Sınav Soruları, Denemeler, Ders Slaytları, Güncel Bilgiler ve Güncel Eğitim Haberlerini paylaşmaktayım.

Ayrıca Kontrol Edin

MEB Sınavla Öğrenci alacak Liseleri açıkladı ve Sınav Tarihleri Belli oldu

Milli Eğitim bakanlığı sınavla öğrenci alacak liseleri açıkladı. Sınav tarihi ise 2 Haziran olarak duyuruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir