Anasayfa / Güncel Bilgiler / Geleceğin En İyi Meslek Grupları

Geleceğin En İyi Meslek Grupları

Kişilerin geleceğe yön vermekte en çok zorlandıkları konu meslek seçimi olmaktadır. Çünkü şu an oldukça revaçta olan gözde mesleklere, gelecekte ihtiyaç duyulmayabilir. İşte bu yüzden bugünü düşünerek değil, geleceğe odaklanarak seçim yapmak gerekir. Peki şimdi farkında bile olmadığımız ancak gelecekte adını sık sık duyacağımız meslekler neler olacak?

Robot Koordinatörlüğü

Her geçen gün dünyanın bir yerinde yeni bir robot üretildiği haberini alıyoruz. Bu durum giderek sıklaşacak ve robotlar hayatta en büyük yardımcılar olacak. İşte o zaman robotların tamir, bakım, onarım gibi ihtiyaçlarını gideren robot koordinatörleri çokça aranacak. İnsanların ihtiyacına göre robotlar modifiye olabilecek. Robot mühendisleri ve robot bakım teknisyenleri de aynı şekilde aranılan mesleklerden olacak.

Bulut Hesaplama Uzmanlığı

Bilişim sektöründe çokça kullanılan bulut, pek çok avantaj sunuyor. Bu sayede kullanımı da her geçen gün artıyor. Bilişim teknolojilerinin kaynak ve yeteneklerini sunan kişiler ise bulut hesaplama uzmanları olarak karşımıza çıkacak.

Aktüerya Uzmanlığı

Finans sektöründe faaliyet gösteren aktüerya uzmanları kişiler için risk analizleri yaparak finansal raporlar hazırlar. İnsanların hayatını etkileyen ölüm, hastalık, sakatlık gibi hallerin yanı sıra mal varlığını etkileyen yangın, deprem gibi durumlarda riskleri hesaplarlar. Şu anda da popüler olan meslek gelecekte daha da önem kazanacak.

Yapay Zeka Uzmanları

Şimdiden etkin olarak kullanılmaya başlanan yapay zeka, gelecekte hayatımızda daha fazla yere sahip olacak. Bu yüzden yapay zeka uzmanları yakın gelecekte oldukça popüler olacak. Robot yazılımları ya da modelleme yapan bu kişiler mumla aranacak.

3D Yazıcı Mühendisliği

3D yazıcılar şimdilerde hayatın her alanında kullanılıyor. Kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Her şeye gerçekçi bir boyut kazandıran bu yazılımları yapmak için 3D mühendisleri büyük ihtiyaç olacak.

Giyilebilir Teknoloji Tasarımcılığı

Teknolojinin hayatın her alanında yer etmesi ile birlikte giyilebilir teknoloji de gelişiyor. Günlük hayatta teknolojik bağlantılar kurabilen bu kıyafetler gittikçe popüler olacak. Bu alanda çalışan tasarımcı ve geliştiriciler de oldukça aranacak.

Geriatri ve Gerontoloji Uzmanlığı

İnsanlar yaşamaya devam ettikçe sağlık hizmetleri hep bir ihtiyaç olacak. Şekilde değiştirerek devam etse de hiç eskimeyen meslekler için sağlık sektörünü söyleyebiliriz. Ancak gelişmelere bu sektör de ayak uyduracaktır. Uzayan insan ömrü hakkında yapılan sosyal, psikolojik, fizyolojik gibi bir takım araştırmalar için geriatri uzmanlarına ihtiyaç artıyor.

Veri Analiz Uzmanı

Bilgi çağında sürekli artan bilgiyi kontrol etmek ve değerlendirmek için veri analiz uzmanları oldukça gereklidir. Özellikle spesifik bir alanda faaliyet gösteren işletme ya da kurumlar bu alandaki bilgilerin analizi ile yeni yol haritaları çizecektir. İşte bu alanda veri analistleri çokça aranacaktır.

Web Tasarımcılığı

Günümüzde oldukça geniş bir çalışma alanına sahip olan web tasarımcılar gelecekte de yerini koruyacaktır. En popüler meslekler arasında sayılabilen bu iş internet var olduğu sürece ölmeyecektir.

Veri Güvenliği Uzmanlığı

Dijital alemin kullanımının artması ile artık kişisel veriler de korunmasız bir hal aldı. Sanal dünyada aktif olan herkes bir müddet sonra verilerin korunması için özel uzmanlara gerek duyacak. Üstün bilişim bilgisi ile uzmanlar sizin için faaliyet gösterecektir.

Finans Yöneticisi

Para var olduğu sürece varlığını koruyacak olan finans sektörü, iş potansiyelini de koruyacaktır. Kurum ya da işyerinin para akışını ve hesaplarını kontrol eden finans yöneticileri yine çalışmaya devam edecektir. Kim bilir belki de artık hesapları gerçek paralarla değil, sanal paralarla yapacaklardır. Ancak en çok ihtiyaç olan meslekler arasında yer almaya devam edecektir.

Hakkında admin

Siz değerli takipçilerimiz için en kaliteli ve yararlı kaynakları araştırıp bulan; Ücretsiz PDF, Ders Notları, Ünüversite Bölümleri Hakkında Geniş Bilgi,Sınav Soruları, Denemeler, Ders Slaytları, Güncel Bilgiler ve Güncel Eğitim Haberlerini paylaşmaktayım.

Ayrıca Kontrol Edin

MEB Sınavla Öğrenci alacak Liseleri açıkladı ve Sınav Tarihleri Belli oldu

Milli Eğitim bakanlığı sınavla öğrenci alacak liseleri açıkladı. Sınav tarihi ise 2 Haziran olarak duyuruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir